Наважитись звернутись по допомогу до психолога дуже непросто. І це цілком зрозуміло, адже досі побутує думка, що до психолога звертаються лише психічно хворі люди, або ж слабкі особистості, які не можуть самостійно впоратись із власними проблемами.

Щодо першого, тобто страху звернутись до психолога через небажання видатись психічно хворим, “ненормальним”, то він є безпідставним, так як психолог працює з психічно здоровими людьми, у яких виникли труднощі психологічного характеру – низька самооцінка, тривога, невротичні розлади, субдепресивний стан, проблеми в стосунках з близькими тощо.

Варто зазначити, що ми іноді недооцінюємо поширеність психологічних проблем, нам здається, що це лише у нас не все гладко, а в інших – повний порядок. А в той час як статистика показує, що кожна 5-10 особа в той чи інший час потерпала від складних психологічних труднощів чи невротичних розладів. Проте, найчастіше люди намагаються впоратись самі, й добре, коли звертаються до друзів чи духівника, часто тривогу “лікують” алкоголем, що, навпаки, погіршує ситуацію.

Лише в останній час звернення до психолога перестало бути чимось, чого варто соромитись.  Все більше людей дотримуються тієї думки, що психологічні проблеми. з якими не можливо впоратись самостійно, потребують допомоги фахівця.

Часто людей, які б хотіли звернутись до психолога, зупиняє та думка, що потрібно дати собі раду самому, в іншому разі – ти слабка особистість. Практика показує, що сильних особистостей так само часто як і слабких (а може і частіше) непокоять психологічні труднощі, а самозвинувачення та самокартання заганяють таку людину в ще більший тупик.

Варто пам’ятати, що якщо труднощі тривають вже надто довго і звичні способи самодопомоги не працюють,  можна звернутись до фахівця, відновити душевну рівновагу, повернути спокій, вирішити накопичені проблеми.