17 листопада 2015 р. гостею лекторію СУА  була доцентка кафедри психології УКУ, кандидатка психологічних наук Турецька Христина. Доповідачка розпочала лекцію із наведення випадків із власної психологічної практики з метою ілюстрації проблеми нещасливої закоханості у жінок, наголосивши на тому, що частота звернень із подібними запитами достатньо значна.

Для того, щоб зрозуміти підґрунтя цієї проблеми, Христина Турецька запропонувала застосувати психоаналітичний метод, розпочавши розгляд із виділених Зиґмундом Фройдом основних властивостей жіночої несвідомої психіки – пасивності, конституційного згнічення агресивності та мазохістичних проявів та охарактеризувавши специфіку Едіпового комплексу у дівчат.

Доповідачка також  запропонувала ознайомитися з критикою поглядів Фройда з позицій гуманістичного психоаналізу Карен Хорні та  навела ідеологічні схеми, що стосуються «природи» жінки та сприяють формуванню мазохізму (за Хорні). Під час лекції також було розглянуто можливі несвідомі мотиви страждання – позбавлення від страху, спокутування гріхів, отримання дозволу знову згрішити,  непряма форма ворожості.turetska2

Пані Христина навела погляди сучасного психоаналітика Отто Кернберга, котрий стверджує, що любовні стосунки можна вважати невротичними та саморуйнівними, коли для них характерне збереження і особливо посилення переживання любові саме після того, як з’ясовується її безнадійність.

Підсумовуючи усе сказане до того, Христина Турецька запропонувала розуміти нещасливі любовні переживання як несвідомі повторенням неподоланих конфліктів минулого.